8 pomysłów na weekend majowy w Krakowie
24 kwietnia 2018Weekend majowy to idealny moment na zwiedzanie Krakowa.Kraków wiosną wygląda przepięknie. Wszystko kwitnie, jest zielono i słonecznie. Jeśli szukacie inspiracji na majową wycieczkę po Krakowie zapraszam do lektury.
8 pomysłów na weekend majowy w Krakowie
- Tajemnice królów – czyli Droga Królewska okraszona wszelkimi anegdotami, ciekawostkami i opowieściami o polskich władcach. Dowiecie się, który król panował najdłużej, posłuchacie o królewskich obżartuchach, i o tym, jak spędzali wolny czas. Zdradzimy też sekrety królewskich małżeństw.
- W cieniu synagog – spacer po żydowskim Kazimierzu odsłoni Wam całe piękno i koloryt tej dzielnicy. Zwiedzimy Synagogę Starą i Remu, na cmentarzu rozszyfrujemy symbole na macewach, dowiemy się czym była mykwa, i gdzie urodziła się Helena Rubinstein.
- Zielone Podgórze – wycieczka po prawobrzeżnej części Krakowa odsłoni niejedną tajemnicę. Czeka nas wspinaczka na Kopiec Krakusa, opowieść o Rękawce, odkrywanie tajemnic kość. Św. Benedykta, a w Parku Bednarskiego postaramy się wytropić czarcie ślady.
- Zwierzyniec czyli wszystko o folklorze Krakowa. Czym była Gontyna? Skąd wyrusza Lajkonik? Czy pod “diabelskim mostkiem” są ukryte skarby? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedź spacerując po Zwierzyńcu. Wycieczkę zakończymy wejściem na Kopiec Kościuszki.
- Kraków romantyczny – wycieczka dla zakochanych i tych, którzy lubią słuchać o miłosnych historiach. Dowiemy się, który król był najwierniejszym małżonkiem, jak Matejko nazywał swoją żonę, kim była żydowska ukochana Kazimierza Wielkiego i jakie filmy o miłości kręcono w Krakowie.
- Kraków nocą – nocne zwiedzanie odsłoni zupełnie inne oblicze Krakowa. Spacer po Rynku i urokliwych uliczkach będzie jednocześnie opowieścią o sekretach Krakowa i jego mieszkańcach. Usłyszycie romantyczne historie, opowieści o zbrodniach i skandalach, zobaczycie skąpane w blasku księżyca
- Zbrodnia w Krakowie to opowieść o mrocznym obliczu miasta. Dowiemy się, dlaczego w Sukiennicach wisi nóż, czym były kuny, jakie zbrodnie popełnił Erazm Czeczotka, za co ścięto Andrzeja Wierzynka, w której świątyni zabito Andrzeja Tęczyńskiego i co było powodem buntu żaków krakowskich.
- Śladami Stanisława Wyspiańskiego – opowieść o życiu i twórczości najwybitniejszego artysty Młodej Polski. Zobaczymy domy, w których mieszkał, witraże i polichromie w kościołach, a na koniec obejrzymy wystawę Wyspiański w Muzeum Narodowym.