Ferie dla dorosłych?
10 stycznia 2019Ferie zimowe dla dorosłych? Stara jak świat zasada stanowi, że ferie czy wakacje są dzieci. Wolne od szkoły, od nauki, laba i mnóstwo czasu do zagospodarowania. Internet roi się do propozycji zajęć i warsztatów przeznaczonych dla dzieci. A co z rodzicami, opiekunami, dziadkami?
Ferie zimowe dla dorosłych
Nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby osoby 18+ też miały ferie! Czas dla siebie, krótki urlop, aby odpocząć i naładować się pozytywną energią. Warto wziąć pod uwagę to, że zimową porą, mimo chłodu zwiedzanie Krakowa jest łatwiejsze. Mniejsze tłumy, tańsze noclegi, swobodny dostęp do biletów, także w dni bezpłatnych wejść do muzeów. Jedynym minusem jest temperatura, ale zimowa herbata, pyszna czekolada czy grzaniec rozwiążą ten problem.
Wycieczki tematyczne
Wycieczki tematyczne umożliwią Wam nie tylko poznanie Krakowa, ale także rozwijanie swoich zainteresowań. Każdy z nas ma inne hobby, a także oczekiwania wobec zwiedzania. Wycieczka tematyczna jest ściśle dobrana pod konkretnego turystę i jego potrzeby. Romantyczne dusze chętnie wyruszą szlakiem najpiękniejszych historii miłosnych, amatorzy gotowania zgłębią tajniki Krakowa kulinarnego, miłośnicy historii kryminalnych poznają ciemną stronę Krakowa spacerując śladami Zbrodni. Wycieczki tematyczne to także możliwość pogłębionego zwiedzania żydowskiego Kazimierza z uwzględnieniem kultury i tradycji Żydów.
Muzea i wystawy
Ile razy odkładaliście zwiedzanie jakiegoś muzeum na inny termin? Kiedy będzie więcej czasu, okoliczności bardziej sprzyjające, kolejki mniejsze i tak w nieskończoność.. Zima to idealny moment na wizytę w muzeum. Spokój i cisza to najlepsi sprzymierzeńcy zwiedzania. A wybór muzeów w Krakowie może przyprawić o zawrót głowy. Jeśli lubicie sztukę zajrzyjcie do Galerii w Sukiennicach, Europeum lub Gmachu Głównego Muzeum Narodowego. Warto wybrać się na wystawę Wyspiański, na której od 15 stycznia br. pojawią się nowe, dotąd nieprezentowane zbiory! Natomiast odwiedzając oddziały Muzeum Krakowa np. Podziemia Rynku czy Fabrykę Schindlera poznacie Kraków od przysłowiowej podszewki.
A może na wykład?
Wykłady jednoznacznie kojarzą nam się ze studiami. Długie, niekiedy nude pogadanki, a na koniec egzamin. Jednak z perspektywy czasu stwierdzam, że studia to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu. Jeśli macie ochotę przypomnieć sobie ten beztroski czas wybierzcie się do Muzeum Narodowego lub Muzeum Historycznego. Obydwie instytucje oferują cykliczne wykłady poświęcone wybranym tematom z zakresu historii, rozwoju Krakowa oraz sztuki.
Coś dla ciała, coś dla ducha
I ostatnia, luźna propozycja. Zróbmy coś dla siebie, dla przyjemności. Sama mam kilka postanowień, które zamierzam zrealizować w 100%. Wybrać się do kina, nadrobić towarzyskie zaległości, pójść do opery, zorganizować wieczór kulinarny ze wspólnym gotowaniem.