7 magicznych miejsc na długi weekend w Krakowie
11 sierpnia 20197 magicznych miejsc na długi weekend czyli co warto zobaczyć w Krakowie. Kolejny długi weekend przed nami, tym razem sierpniowy. Ponadto trwają wakacje, urlopy, i to jest najlepszy moment na zwiedzanie Krakowa. Samemu, w towarzystwie, z grupą, a także rodzinnie. Stąd moja mała podpowiedź 7 magicznych i urokliwych miejsc na ten weekend lub inne, na przykład jesienią. Świadomie wybrałam zupełnie odmienne miejsca. Niektóre idealne na pobyt we dwoje, inne świetnie sprawdzą się na wyjazd z dzieckiem, a także znajdą się takie na wspólne zwiedzanie ze znajomymi.
7 magicznych miejsc na długi weekend
- Zacznę od standardu i polecę Wam Wzgórze Wawelskie. Nie ma drugiego miejsca w Krakowie, tak bogatego w historię, legendy, anegdoty. Miejsce idealne dla turystów, grup, a także rodzin z dziećmi, ale.. Absolutnie nie polecam Wam zwiedzania Wawelu w sezonie! Czekają Was ginatyczne kolejki do kas. Natomiast jako miejsce na poranny lub wieczorny spacer Wawel będzie idealny.
- Bulwary wiślane – to perełka wśród tras spacerowych Krakowa. Są przepiękne, można skorzystać i wybrać się na rejs statkiem po Wiśle. Ponadto to świetny punkt startowy to zwiedzania innych rejonów Krakowa. Bulwarami wiślanymi dojdziecie na Kazimierz, a także na Podgórze czy Salwator.
- Kładka Bernatka – to może być punkt finałowy Waszego spaceru bulwarami wiślanymi. A nawet powinien! To niezwykle urokliwe miejsce, które świetnie prezentuje się zarówno w dzień, jak i w świetle księżyca. Kładka to idealne miejsce dla zakochanych par. Po obu stronach kładki zobaczycie tysiące kłódek miłości.
- Natomiast z Kładki Barnatka już rzut beretem do Parku Bednarskiego. To najbardziej malowniczy i tajemniczy z krakowskich parków. Ma niezwykle bogatą florę i faunę, urokliwe alejki, a także charakterystyczne kamienne schody. Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, a także zakochanych.
- Kopiec Kraka (Krakusa) to obowiązkowy punkt zwiedzania Podgórza. Najstarszy z krakowskich kopców według legendy jest mogiłą założyciela miasta księcia Kraka. U stóp kopca jest piękna panorama, na której można wypocząć czy zrobić piknik. Natomiast z jego wierzchołka możecie podziwiać najpiękniejszą panoramę Krakowa.
- Kazimierz i jego uliczki. Tu jak mawiają turyści jest inny klimat niż na Starym Mieście. Kazimierz to też miejsce spotkania z kulturą żydowską. Czekają na Was zabytkowe synagogi, cmentarze z tajemniczymi symbolami na nagrobkach, a także urokliwe podwórka. Najbardziej znanym jest tzw. “podwówko Schindlera” znane z wielu filmów.
- Wioski Świata czyli Park Edukacji Globalnej dla Dzieci, ale nie tylko. Jeśli marzycie o podróżach po świecie to park Wam to umożliwi. Obok siebie znajdują się różne kultury i zabudowania charakteryczne dla różnych rejonów. Zobaczycie m.in igloo, afrykańską wioskę, mongolską jurtę. Wielkim plusem jest cisza i spokój, a także bliskość bulwarów wiślanych i Salwatora.
Inne miejsca
Każde z opisanych miejsc ma w sobie to “coś”. Prywatnie bardzo je lubię i chętnie odwiedzam. Za każdym razem z przyjemnością. Właściwie tworząc taką TOP Listę możemy umieścić znacznie więcej punktów. Na pewno na zwiedzanie zasługują wszystkie cztery krakowskie kopce. Inną klimatyczną dzielnicą będzie Nowa Huta, gdzie znajdziecie perełki architektury, kościoły, parki, zalew nowohucki.
Ponadto świetnym pomysłem na zwiedzanie Krakowa jest wycieczka tematyczna. Pozwala poznać miasto od strony romantycznej, kulinarnej, kobiecej czy kryminalnej. Sami możecie zdecydować co będzie tematem Waszej wymarzonej wycieczki. Nie musicie ograniczać się do Starego Miasta. Każda z dzielnic Krakowa ma bogatą historię i wiele klimatycznych miejsc do zwiedzania.